FF1000R17IE4BOSA1
UDEL Chips Tech Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FF1000R17IE4BOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : PrimePACK™3
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.45V @ 15V, 1000A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1700 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Power - Max : 6250 W
IGBT Type : -
Package / Case : Module
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 81 nF @ 25 V
Configuration : 2 Independent
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : FF1000
Description : IGBT MODULE 1700V 6250W
Contact Now
IGBT Module 2 Independent 1700 V 6250 W Chassis Mount Module