NHD-2.8-25664UMY3
UDEL Chips Tech Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NHD-2.8-25664UMY3
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : Black
Display Type : OLED - Passive Matrix
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 72.00mm W x 20.00mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.8" (71.12mm)
Graphics Color : Yellow
Touchscreen : -
Mfr : Newhaven Display Intl
Dot Pixels : 256 x 64
Display Mode : -
Interface : Parallel, 8-Bit, SPI
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Backlight : Without Backlight
Base Product Number : NHD-2.8
Controller Type : SSD1322
Description : OLED GRAPH MULTIFONT YEL 2.8
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
Graphic LCD Display Module Yellow OLED - Passive Matrix Parallel, 8-Bit, SPI 2.8" (71.12mm) 256 x 64